Aktualności

“XIV Tarpaniada”– wystawa konika polskiego w Sierakowie Wlkp. odbyła się w dniach 23-35.08. 2013.  Ku naszemu zaskoczeniu i wielkiej radości zdobyliśmy tam dwie nagrody: tytuł czempiona ogierów młodszych dla naszego ogiera Len, oraz tytuł wiceczempiona ogierów uznanych dla naszego reproduktora, ogiera Galeon.

Na “Konikoniadzie” 28.07.2013 otrzymały licencję dwa ogiery ze “Stadniny Izery”: Len i Giewont, oraz jeden z województwa lubuskiego( ogier Mętlik ).  Odbyły się próby dzielności dla klaczy i ogierów, zaliczone pozytywnie, również tor przeszkód dla koników polskich konie odbyły sprawnie i szybko. Poza tym, jak zwykle, atrakcje dla dzieci, jazdy na koniku i kucyku, konkurs orki konnej dla koni wszystkich ras, i inne. Było wspaniale, chociaż bardzo, bardzo upalnie.

Polagra 2013 – nasza klacz Dymisja została wiceczempionką rasy konik polski, wykazując się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim pokazując wysoką klasę w próbie zaprzęgowej.

 

Sezon wyźrebień w “Stadninie Izery” już się zakończył.  Urodziły nam się już klaczki z linii Bona, Ponętna, Dzina, Geneza, Tygryska  i Popielica oraz ogierki z linii Wicek i Chochlik. Są zdrowe i dorodne.

Morena

 

4 maja 2013 odbyła się I Izerska Parada Powozów. Jest to nowa konna impreza w naszym regionie, za pomocą której my, właściciele, hodowcy i użytkownicy koni chcielibyśmy bardziej zaznaczyć obecność i użyteczność koni na Pogórzu Izerskim i okolicach. Trasa przejazdu świątecznie udekorowanych zaprzęgów najróżniejszego typu, oraz koni różnych ras ( z przewagą lokalnego ślązaka, oczywiście )  przebiegała następująco:
Początek: runda honorowa wokół Rynku w Lubomierzu, następnie przejazd przez Olesznę Podgórną, Ubocze do Gryfowa Śląskiego, W Gryfowie runda honorowa wokół Rynku, potem przejazd z Gryfowa do “Szałasu” w Złotym Potoku.  Impreza udała się, było 18 zaprzęgów, pogoda oraz publiczność dopisała. Za rok kontynuacja.
I Izerska Parada Powozów