Osiągnięcia.

Konie ze “Stadniny Izery” regularnie biorą udział oraz zdobywają nagrody na wystawach  hodowlanych i konkursach szczebla lokalnego oraz ogólnopolskiego.

DSC02725

Pośród naszych koni mamy czempiony i czempionki Regionalnych Wystaw Zwierząt Hodowlanych w Piotrowicach, Siedlcu Trzebnickim, Dolnośląskiej Wystawy Koni Rasy Konik Polski Lubomierzu, zwycięzców ścieżek zręcznościowych dla koników polskich (Konikoniada w Złotym Potoku).
Również poza granicami Dolnego Śląska nasze klacze i ogiery wypadają dobrze. Bywamy nagradzani na “Bazyliadzie” ( Wystawa koni rasy konik polski)  w Pilchowicach na Górnym Śląsku, w Sierakowie w Wielkopolsce podczas “Tarpaniady”  ( ogólnopolskiego przeglądu koni rasy konik polski ).
Regularnie bierzemy udział w Polagrze ( Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu ) i również stamtąd nasze konie wracają z najwyższymi nagrodami.

trofea

Konie ze “Stadniny Izery” zbierają nagrody nie tylko za prawidłowość typu, ruch i urodę ( wystawy i przeglądy hodowlane ), ale i za użytkowość. Dobrze zaliczają próby dzielności, wygrywają ścieżki zręcznościowe dla koników polskich, zdobywają nagrody na konkursach powożenia czy też orki konnej w Polsce oraz w Niemczech.

Jesienią 2012 udało nam się wygrać pogoń za lisem w czasie lokalnego Hubertusa – nasza Lejra poradziła sobie z opozycją 14 koni z dużych ras.

Napisali o nas …

Artykuł “Wio koniku, a jak się postarasz…” w czasopiśmie “Góry Izerskie”

XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu  Polagra 2010, Goya, czempionka  i Galeon, wiceczempion.